WSKAZÓWKI

WAŻNE OD 23.01.2024

PAP DECO jest producentem wyrobów użytkowych o walorach artystycznych. Większość uchwytów i dekoracji ściennych PAP DECO jest wykonywana ręcznie z mosiądzu przy użyciu tradycyjnej technologii odlewniczej. Mosiądz to trwały materiał najwyższej jakości. Jego cechą charakterystyczną jest jednak powolne “starzenie się”. Uchwyty i dekoracje ścienne z naturalnego lub polerowanego mosiądzu mogą zatem utleniać się, przybierać bardziej żółty odcień i pokrywać się naturalną patyną. Jest to proces naturalny i nie stanowi powodu do reklamacji.

W zależności od modelu, nasze uchwyty i dekoracje ścienne są zabezpieczone bezbarwnym lakierem lub tradycyjną powłoką olejną.
1. Uchwyty i dekoracje ścienne PAP DECO to produkty artystyczne, wykonywane ręcznie na indywidualne zamówienie. W związku z tym każdy produkt jest niepowtarzalny, dlatego mogą wystąpić na nim drobne ,,niedoskonałości”, które nie są powodem do zwrotu lub reklamacji.
2. W niektórych przypadkach na powierzchni uchwytów i dekoracji ściennych PAP DECO mogą pojawić się plamy i przebarwienia, szczególnie na tych z powłoką galwaniczną (nikiel, chrom, miedź, perła, srebro patynowane, gunmetal), co nie może być podstawą do zwrotu lub reklamacji.
3. Należy uważać, aby nie uszkodzić uchwytów lub dekoracji ściennych ostrymi narzędziami.
4. Powłoka galwaniczna i chromowa w kolorze 24-karatowego złota może być z powodzeniem stosowana w pomieszczeniach o dużej wilgotności.

CZYSZCZENIE

Mosiądz i powłoki galwaniczne mogą reagować z silnymi substancjami czyszczącymi. Mosiężnych uchwytów i dekoracji ściennych nie wolno czyścić detergentami, takimi jak środki do czyszczenia szkła, odkamieniacze, wybielacze i inne dostępne na rynku płyny czyszczące (np. CIF itp.).
– Naturalny mosiądz, polerowany mosiądz, rustykalną patynę, polerowaną patynę, czarną patynę i powłokę z 24-karatowego złota, miedzi, niklu, perły, chromu i gunmetalu należy czyścić wyłącznie miękką ściereczką.
– W przypadku ubrudzenia mosiądzu w trakcie użytkowania np. produktami żywnościowymi czy kosmetykami do makijażu, uchwyty i dekoracje ścienne należy czyścić lekko zwilżoną, miękką ściereczką.

PAP DECO nie ponosi odpowiedzialności za skutki nieprzestrzegania dostarczonych instrukcji dotyczących montażu i pielęgnacji uchwytów i dekoracji ściennych.